Aplikacje na wakacje cz.1/2

Aplikacje na wakacje - goodyearTrudno dziś znaleźć osoby, które nie korzystają z telefonów komórkowych na co dzień. Szczególnie w czasie wyjazdów mogą one pełnić znacznie więcej funkcji niż tylko połączenia telefoniczne. Dla posiadaczy telefonów komórkowych z systemem android oraz IPhone’ów  chcę zaproponować dwie ciekawe, przydatne i co ważne – bezpłatne aplikacje. Jedna stworzona przez Goodyear (ale w nowej odsłonie) to „Goodyear Road Safety” (Europejska Aplikacja Bezpieczeństwa Drogowego). Druga – „Sprawdź promile” udostępniona przez Kompanię Piwowarską w ramach programu edukacyjnego, propagującego odpowiedzialną konsumpcję alkoholu i trzeźwość na drodze.

 Goodyear Road Safety

Aplikacje na wakacje - znakAplikację można bezpłatnie pobrać na iPhone’y i telefony z systemem Android. Nowa wersja pomoże tysiącom turystów tego lata podróżować bezpiecznie i wygodnie po Europie.

Dzięki aplikacji Goodyeara podróżujący będą mogli lepiej orientować się w przepisach drogowych i wymaganiach obowiązujących w krajach, które zwiedzają podczas wakacji. Po ściągnięciu aplikacji użytkownicy otrzymają na telefon komórkowy przegląd danych o 25 europejskich krajach, w tym: Austrii, Chorwacji, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Szwajcarii.

Aplikacja została opracowana przez Goodyeara w ramach działań firmy na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego w Europie. Jest ona dostępna w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, holenderskim. Wersji polskojęzycznej niestety brak i jest to zdecydowany mankament.

Niewątpliwą natomiast zaletą jest fakt, że po ściągnięciu aplikacji Goodyeara można z niej korzystać nie będąc w ogóle podłączonym do Internetu.

 

Informacje o poszczególnych krajach

Aplikacje na wakacje - goodyear zrzutProgram dostarcza informacji m.in. o ograniczeniach prędkości na autostradach i w miastach czy dopuszczalnym poziomie alkoholu we krwi w dany m kraju. Znajdziecie również przepisy i znaki drogowe,  numery telefonów alarmowych, opłaty za autostrady, itd.

Wskazówki dla kierowców

Od właściwego pakowania samochodu do holowania przyczepy kampingowej – aplikacja zawiera pożyteczne wskazówki jak prawidłowo wykonać określone czynności już za pierwszym razem.

Wskazówki jak postąpić w nagłych przypadkach

Porady jak poradzić sobie w nieprzewidzianych okolicznościach.

Zwroty przydatne w nagłych przypadkach w 5 językach

W razie wystąpienia awarii lub wypadku, aplikacja zawiera przydatne teksty oraz nagrane zwroty, które są pod ręką, aby ułatwić komunikację. Turyści znajdą m.in. takie zwroty, jak: „Proszę zadzwonić na policję!”, „Czy może Pan/Pani wezwać pomoc drogową?”, „Jest Pan/Pani ważnym świadkiem, czy może Pan/Pani podać swoje dane osobowe?”

Listy rzeczy do zabrania na urlop

Sprawdź czy spakowałeś wszystko czego potrzebuje Twoja rodzina, aby się dobrze bawić i bezpiecznie spędzić urlop.

Gra w znaki drogowe

Ta zabawna gra pamięciowa jest na tyle prosta, że młodsi członkowie rodziny będą się doskonale bawić.

Skąd można ją pobrać?

stAplikacje na wakacje - goodyear QR Codeąd  (IPhone) :  https://itunes.apple.com/app/id518252649?mt=8
oraz (Android) : https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.goodyear.roadsafety&hl=en

 

 

 

Ubolewam, że w te wakacje niestety nie będę miała okazji sprawdzić Goodyear Road Safety w praktyce :(.  Ale może Wy potestujecie? Mile widziane wszelkie uwagi w komentarzach…
W kolejnej części więcej szczegółów odnośnie drugiej – „promilowej” aplikacji ;).

Pozdrawiam,

Justyna, NetCar
Materiały: Goodyear

 

 

One major change you’ll notice is your profile and share buttons on the top google https://celltrackingapps.com google phone tracker navigation bar