Dekalog zmotoryzowanych właścicieli futrzaków :-)

Wyjeżdżasz na majówkę, wakacje? Nie masz z kim zostawić swojego psiaka lub kota? Weź go ze sobą.

Coraz ładniejsza pogoda zachęca do wyjazdów. Podróż ze zwierzakiem to znacznie więcej niż tylko wsadzenie go w samochód i ruszenie w trasę. Dlatego przed takim wyjazdem należy odpowiednio się przygotować. Myślę, że pomogą Ci poniższe wskazówki.

1.Nigdy nie prowadź auta ze zwierzakiem na kolanach, pies czy kot powinien zawsze podróżować na tylnych siedzeniach.

2.Kot oraz małe psy powinny podróżować najlepiej w transporterze, duże psy w specjalnych uprzężach, które są mocowane do pasa bezpieczeństwa. Transporter również bezwzględnie musi zostać przymocowany do pasów bezpieczeństwa lub do specjalnych zaczepów w które wyposażone są niektóre modele aut.

3.Jeśli pies lub kot wcześniej nie podróżował samochodem przyzwyczajaj go do tego zabierając go przed wyjazdem na krótkie przejażdżki. Tym sposobem zwierzak stopniowo oswoi się z jazdą autem.

4.Trzy-cztery godziny przed wyjazdem nakarm pupila LEKKIM posiłkiem. Nie karm go nigdy w trakcie jazdy.

5.Pamiętaj o częstych przerwach podczas jazdy na toaletę.

6.Weź ze sobą zapas wody, aby zwierzę zawsze mogło ugasić pragnienie.

7.Nigdy nie pozostawiaj pupila samego w zaparkowanym samochodzie. Szczególnie latem pamiętaj też o częstym wietrzeniu wnętrza auta.

8.Zainwestuj w zestaw podróżny dla zwierzaka obejmujący karmę, miskę, smycz, łopatkę na odpady, plastikowe torby, szczotkę, lekarstwa i zestaw pierwszej pomocy.

9.Zapakuj też ulubioną zabawkę Twojego pupila bądź kocyk czy poduszkę, aby poczuł się bezpiecznie.

10.Zadbaj o to, aby zwierzak miał wszystkie aktualne szczepienia i pamiętaj, aby wziąć w podróż wszelkie zaświadczenia o przeprowadzeniu takich szczepień. Zwierzęta podróżujące po krajach Unii Europejskiej muszą też mieć – uwaga – ważny paszport UE. Tak – dobrze przeczytaliście. Paszport taki wystawiany jest przez upoważnionego lekarza weterynarii i obowiązuje psy, koty oraz fretki :-).

Tych 10 przykazań pozwoli na odbycie bezpiecznej i bezstresowej podróży z naszym ulubieńcem. Zwierzak na tylnej kanapie nie będzie rozpraszał kierowcy, a odpowiednie przymocowanie w uprzęży uchroni naszego milusińskiego przed przemieszczaniem się po aucie np. podczas nagłego hamowania. Przewożąc futrzaka nigdy nie przewoź go „luzem” gdyż jest to bardzo niebezpieczne nie tylko dla Ciebie ale i dla niego.

Pozdrawiam

Miłosz, NetCar

Their researchers and physicians are involved in diagnosing and researching large-scale public health free printable writing paper with borders threats