SP Sport BluResponse AA – koncepcyjna opona od Dunlopa

W związku z planowanym wprowadzeniem obowiązku umieszczania etykiet ekologicznych na oponach, firma Dunlop przygotowała prototypową oponę BluRepsonse AA.

Oznaczenie AA oznacza, że opona uzyskuje najwyższe oceny pod względem efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni, określone w nowych europejskich przepisach na temat etykietowania opon. Opony te nie będą dostępne w sprzedaży detalicznej. Posłużą jako baza do opracowywania nowych opon Dunlop, które będą wprowadzane do oferty w przyszłości. Dunlop SP Sport BluRepsonse AA została zaprezentowana na targach REIFEN, które odbyły się w niemieckim Essen na początku czerwca 2012.

Opony klasy AA spełniają najbardziej surowe wytyczne Unii Europejskiej, określone przez nowy system etykietowania.

Chociaż nowe oznaczenie obejmuje jedynie trzy kluczowe parametry, marka Dunlop idzie dalej informując potencjalnych klientów o ponad 50 parametrach stosowanych przez firmę w procesie oceny opon. Poniżej tabelka w której umieszczono parametry uwzględnione na etykietach, oraz te, o których Goodyear i tak będzie informował swoich klientów:

Informacje o poszczególnych produktach umieszczone są na stronach internetowych Dunlopa, a także będą dostępne w formie drukowanej.

Zgodnie z nowym schematem etykietowania, nowe opony Dunlop klasy AA uzyskały najwyższą ocenę zarówno w kategorii efektywności paliwowej, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni. Oba czynniki mają zasadnicze znaczenie w sportach motorowych, ponieważ efektywność paliwowa pozwala przejeżdżać dłuższe dystanse (co jest szczególnie istotne w wyścigach
wytrzymałościowych) przy mniejszym zużyciu paliwa, a dobra przyczepność na mokrej nawierzchni jest szczególnie istotna dla utrzymania pojazdu na torze nawet w trudnych, deszczowych warunkach.

Pozdrawiam
Michał, NetCar.pl

Also, needless to say, any addendum https://writemyessay4me.org should be grammatically correct and clear

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.