Kiedy zmienić opony na zimowe?

Kiedy zmienić opony na zimowe? Myślę, że teraz jest dobry moment. Dlaczego? Teoria jest taka, że z jednej strony opony letnie zaczynają tracić swoje właściwości w niskich temperaturach, a z drugiej strony przy zbyt wysokich temperaturach opony zimowe szybko się zużywają. Dlatego nie ma sensu zmieniać opon już we wrześniu, ale zbyt późna zmiana zwiększa ryzyko poślizgu.

Tak jak lato było kiepskie, tak teraz zima nas rozpieszcza ładną pogodą. Ale nie oszukujmy się. Ciepło nie będzie do wiosny. Listopad na pewno pokaże zimne pazurki. A już teraz noce są bliskie zera. Właściwie naprawdę ciepło to jest tylko w okolicach południa.

Żeby uniknąć tłoku w serwisach, proponuję, żebyś zmienił/a opony już teraz, na początku tego tygodnia. Pamiętaj, że jak w TVN ogłoszą opady śniegu, to wszyscy zaczną zmieniać opony 😉

Teoretycznie może się jeszcze zdarzyć ciepły tydzień. Pogoda czasem zaskakuje wszystkich. Jednak jeśli tydzień pojeździsz na zimówkach w ciepłym okresie, to naprawdę nic się nie stanie. A rano i wieczorem tak czy siak będzie już zimno. Do tego czasem wilgotno, przez mgły i szadź tak jak w ostatnich dniach. Chłód i wilgoć to sprzyjające warunki do poślizgu dla letnich opon.

Pozdrawiam. Tomek.

Customized homework besides, as for the workload what is now being discussed by college authorities worldwide how to write a proposal for an essay is actually more critical issue

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.