Kto wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans 2011? Pirelli!

Julien Da Costa, Grégory Leblanc i Olivier Four (KAWASAKI – SRC) na oponach Pirelli Diablo Superbike i motorze Kawasaki wygrali 24-godzinny wyścig Le Mans 2001.

W ubiegłym tygodniu Pirelli wraz z zawodnikami teamu Kawasaki-SRC jadącymi na motorze oznaczonym numerem startowym 11 z oponami Diablo Superbike SC wygrali 34. edycję wyścigu 24h Le Mans. Julien Da Costa w kwalifikacjach wywalczył trzecią pozycję startową, ale już po pierwszym zakręcie wysunął się na prowadzenie. Od tego momentu miała miejsce zacięta walka pomiędzy teamem Kawasaki-SRC, a Suzuki-SERT. Ostatecznie, po przejechaniu 833 okrążeń, team Suzuki-SERT musiał uznać wyższość teamu Kawasaki-SRC, który pokonując 3490km, przejechał 834 okrążenia.

Co ciekawe, opony na których ścigali się zawodnicy zwycięskiego teamu można nabyć w naszym sklepie. Polecamy dla pasjonatów jednośladów, którzy mają benzynę we krwi i jeżdżą po torze.