Opony ekologiczne – część 2 – Pirelli

Dzisiaj opowiem Ci co w kwestii „zielonych” opon ma nam do zaoferowania koncern Pirelli. Otóż całkiem sporo – opony z serii Cinturato – P4, P6 i P7 to bieżniki, które mają zastosowanie we wszystkich segmentach samochodów osobowych – od małych miejskich po luksusowe sedany.

Rodzina opon Cinturato to dla Pirelli urzeczywistnienie filozofii nazwanej Green Performance. Koncern bardzo dba o wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań przy produkcji swoich opon. Chcą tym sposobem ograniczyć negatywny wpływ przemysłu motoryzacyjnego na środowisko, bez uszczerbku w ważnych dla kierowcy parametrach opon (mam na myśli komfort jazdy oraz bezpieczeństwo).

Pozytywny wpływ na środowisko oraz cechy opon Cinturato mają podkreślać oznaczenia na nich umieszczone – symbole Ecoimpact:

Dystrybutor to niższe zużycie paliwa czyli oszczędność – wszystko przez obniżone o 20% opory toczenia, co dodatkowo zmniejsza też emisję CO2.

Listek to czyste powietrze – dzięki temu, że przy produkcji opon Cinturato nie wykorzystuje się szkodliwych olejów, które w normalnym procestie użytkowania (czyt. zużywania) opon uwalniają się do atmosfery ją zanieczyszczając.

Droga to długie przebiegi – dzięki wydłużonej trwałości opon, ich wymiany można dokonywać rzadziej; dodatkowo mniejsze zapotrzebowanie na opony daje nam ograniczenie surowców wykorzystywanych do ich produkcji oraz mniejsze zanieczyszczenie.

Przekreślona nutka (przy oponach P7) to ograniczenie hałasu słyszalnego podczas jazdy – dzięki innowacyjnemy projektowi bieżnika.

Wszystkie opony z rodziny Cinturato zdobyły wyśmienite wyniki w testach ADAC. P4 to zwycięzca z roku 2008, natomiast P6 i P7 z tego roku!

Myślę, że dobrym pomysłem Pirelli było zaprojektowanie opon ekologicznych w szerokiej gamie rozmiarów. Praktycznie każdy kierowca, który chce wybierać opony świadomie, myśląc nie tylko o dobrych parametrach jezdnych ale również o ochronie środowiska, może znaleźć coś dla siebie.

Dodatkowo, Pirelli jako pierwszy koncern, ma „zieloną” propozycję również dla kierowców małych miejskich SUVów oraz niewielkich aut terenowych z napędem na cztery koła – są to opony Scorpion Verde – o nich w następnym tygodniu.

Pozdrawiam, Asia.

Rund 2,8 millionen studierende starten jetzt https://ghostwritinghilfe.com/ ins wintersemester

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.