Opony ekologiczne – część 1 – Michelin

Jeśli chcesz zmniejszyć koszty użytkowania samochodu, a przy okazji dbać o środowisko, powinieneś pomyśleć o zakupie opon określanych jako „zielone”, czyli z serii ekologicznych. Ponieważ w tej chwili jest całkiem spory wybór, więc postanowiłam to wszystko zebrać do „kupy”. W części pierwszej opiszę ofertę Michelin-a.

Niedawno minęły dwa lata od czasu kiedy Tomek pisał o energooszczędnych oponach Michelin Energy Saver. Po tym czasie Michelin zwraca uwagę na ulepszoną wersję tych opon – z oznaczeniem S1. Zobacz ją w sklepie: MICHELIN ENERGY SAVER 195/65R15 91H S1.

Michelin Energy Saver S1 to opona, która posiada jeszcze niższe niż poprzednik opory toczenia i co za tym idzie daje większą oszczędność paliwa. Producent też zapewnia, że dodatkowo daje o 40% większe przebiegi. Dowieść tego miał m.in. zwycięski udział opon S1 w Superteście Ekonomii, który odbył się w czerwcu. Dwa identyczne samochody pokonały trasę ok 350 km (Warszawa – Poznań). Samochód wyposażony w opony Energy Saver S1 spalił o ponad 400 ml (prawie pół litra) mniej paliwa niż samochód na oponach innego renomowanego producenta opon.

Zapewnienia producenta potwierdzają wyniki w teście ADAC 2010. Pod względem oporów toczenia oraz zużycia wskazana opona osiągnęła czołowe miejsca.

Michelin szczyci się bardzo dobrymi osiągami swoich opon – od czasu wprowadzenia na rynek opon Energy Saver (rok 2008) sprzedano tyle egzemplarzy, że zaoszczędzono ok. 184 mln litrów paliwa, co obniżyło emisję CO2 o ilość która odpowiada ilości zanieczyszczeń wytwarzanych przez 177 tys. samochodów rocznie.

Mi też na pierwszy rzut oka wydało się, że ta różnica pół litra na trasie Warszawa – Poznań to żadna różnica. Ale jednak ziarnko do ziarnka swoje robi i trochę tego CO2 w atmosferze będzie mniej. Więc i Ty możesz się przyczynić do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

Poza bieżnikiem Energy Saver, Michelin ma w swojej ofercie również inne opony, które znacząco obniżają zużycie paliwa – są to m.in. bieżniki Primacy HP, Latitude Tour HP i Agilis. Opony te producent oznacza logo Green X.

Michelin to oczywiście nie jedyny koncern, który ma nam do zaproponowania „zielone” opony – ale o tym to już następnym razem ;).

Pozdrawiam, Asia.

Greater urgency write my papers some california districts, she said, are used to collecting this kind of individual data every year

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.