Wyprawa motocyklowa na Bałkany

Czy lubisz jechać w nieznane? Poznawać nowe kraje, obyczaje? Zobaczyć niezapomniane widoki? Doświadczyć ciekawych przygód? Ja uwielbiam 🙂 Tym razem przedstawiam plan wyjzadu klientów NetCar. Przysłali plan i obiecują przysłać relację. Jak tylko otrzymam relację, to też umieszczę. A teraz oddaję już głos podróżnikom!

Ostateczny plan naszej wyprawy motocyklowej na Bałkany. Orientacyjny wyjazd wyjazd pod koniec czerwca 2010 roku. Przejedziemy przez: Niemcy – Czechy – Słowacja – Węgry – Rumunia – Bułgaria – Macedonia – Kosowo – Albania –- Czarnogóra – Chorwacja – Bośnia i Hercegowinę.

 1. Choszczno (start) – Berlin – Drezno – Praga – Brno ( Słowacja)
  785 km
 2. Brno – Bratysława – Budapeszt – Szeged  (Węgry)
  492 km
 3. Szeged – Sibiu (Rumunia)
  379 km
 4. Sibiu – Trasa Transfogarska – Pitesti – Bukareszt – Ruse (Bułgaria)
  337 km
 5. Ruse – Sofia (Bułgaria)
  312 km
 6. Sofia –Skopje – Prisztina – Prizren (Kosowo)
  379 km
 7. Prizren –Kukes –Durres – Berat  (Albania)
  310 km
 8. Berat –  Durres –Tirana – Kruje  (Albania)
  180 km
 9. Kruje – Skhoder – Kotor (Czarnogóra)
  237 km
 10. Kotor – Dubrovnik – Metjugorje (Czarnogóra)
  247 km
 11. Metjugorje – Mostar – Sarajewo – Tuzla (Bośnia i Hercegowina)
  262 km
 12. Tuzla – Osijek – Budapeszt  (Węgry)
  399 km
 13. Budapeszt – Kraków
  392km
 14. Kraków-Choszczno (meta)
  571 km

Razem :   5282 km

Najdłuższy etap do Szeged traktujemy jako dojazdówkę pod granicę z Rumunią.  Tam przejedziemy słynną trasą przez Góry Fogarskie w Karpatach. Dalej zamierzamy dotrzeć przez Sofię do Skopje, stolicy Macedonii. Stamtąd czeka nas kręta droga do Kosowa, administrowanego przez ONZ. W kierunku riwiery albańskiej pojedziemy najnowszą autostradą. Na sto osiemdziesięciokilometrowym odcinku poprowadzonym przez niedostępne góry czeka na nas, najdłuższy tunel na Bałkanach i trzydzieści pięć mostów po drodze, usytułowanych na wysokości do osiemdziesięciu pięciu metrów. W Albanii oprócz Tirany odwiedzimy Kruje – to taki albański Kraków i stary Berat. Śmigniemy przez  perłę Adriatyku – Dubrownik oraz odwiedzimy czarnogórską Medjugorje. Po drodze do domu zajrzymy jeszcze do uroczego Mostaru i przejedziemy słynną Aleją Snajperów w Sarajewie. W Krakowie podjedziemy na Wawel, odwiedzić miejsce spoczynku Marii I Lecha Kaczyńskich. Być może zanocujemy przy klasztorze w Tyńcu.

Kolaska, Choszczno 19 czerwca 2010.

Like https://spyappsinsider.com/ this post on facebook the new efficiency windows 7 launch event redmond piewe will be reporting here live from the new efficiency windows 7 launch event, held at the sheraton hotel, karachi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.