Zimowe opony – zmiana (i zakup) – 2009r.

Co roku mamy jesień i zimę, więc co roku pewnie zadajesz sobie pytanie, kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe. A jeśli do tego nie masz jeszcze zimowych, to pewnie zadajesz sobie pytanie kiedy kupić.

Zacznę od prostszego pytania, czyli kiedy kupić. Najlepiej kupić teraz – nie czekając na pierwszy śnieg. A to z kilku przyczyn:

  1. Teraz jest pełny wybór opon. Po pierwszym szale zakupów jaki następuje zaraz po tym, jak TVN ogłosi opady śniegu, zazwyczaj część oferty ulega wyczerpaniu.
  2. Teraz jest dużo promocji. Specyfika branży handlu oponami jest taka, że ten szał zakupów jest tak duży, że mało który sklep jest w stanie go obsłużyć. Dlatego sklepy dbające o jakość, często podnoszą ceny w tym okresie, żeby trochę zmniejszyć liczbę zamówień. Te, które tego nie zrobią, zazwyczaj nie realizują w terminie zamówień.
  3. Do tego warunki drogowe znacznie się pogarszają kiedy spada śnieg. A przecież niezliczoną liczbą ciężarówek kurierzy dowożą opony do klientów. Śnieg może oznaczać opóźnienia.

A kiedy zmienić?

Jestem zwolennikiem zmiany wcześniej niż później. Chodzi o bezpieczeństwo. Jeśli jeździsz na letnich oponach poniżej +5 stopni, to już zauważalnie masz znacznie gorszą przyczepność. Wiem, powyżej +7 stopni, opony zimowe szybko się zużywają. Ale ile zdążą Ci się zużyć przez tydzień?

Teraz jest brzydko, ale może nie dość zimno. Można jeszcze chwilę zaczekać. Jeszcze przed nami tradycyjna złota polska jesień. Ja zmienię, na koniec tego pięknego okresu. Pewnie to będzie w połowie października. Napiszę kiedy to nastąpi.

Tak jak w sklepach internetowych jest szał zakupów na pierwszy śnieg, tak i w serwisach zmieniających opony jest podobnie. Wtedy zapomnij, że się umówisz szybko na wymianę. Normalne są czasy oczekiwania typu tydzień. A jak zmienisz, tak jak napisałem wyżej, to zmienisz bez kolejki.

Kiedy masz już kupione opony zimowe, możesz spokojnie czekać na dobry moment.

Nie daj się zaskoczyć zimie!

Pozdrawiam. Tomek. 🙂

My view continues to be that iphone 5 has the absolute best display in the industry, www.cellspyapps.org/ cook said

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.