Kiedy zmienić opony na letnie? cz.2 – 2009r.

Pewnie patrzysz na temperaturę za oknem i pukasz się w czoło czytając mój poprzedni wpis o zmianie opon pod koniec kwietnia? Jednak aż tak bardzo się nie pomyliłem 😉 Przecież jeszcze wczoraj temperatura spadła do 2 stopni w nocy i do tego padał deszcz. Ale dziś już było mocno ciepło. Zatem czy czas już zmienić?

Tradycyjnie namawiam, żeby spojrzeć na prognozę pogody np. na pogodynka.pl. Temperatury w nocy? 10 stopni. To głos za tym, żeby zmienić. Spójrzmy w przyszłość na 2 tygodnie i znajdźmy najniższą temperaturę w nocy. Hmm… 3 stopnie. Jednak nie traktowałbym już tak serio tej prognozy. To tylko jeden dzień, a prognozy się zmieniają i mają tendencję do zmian na lepsze.

Niepokojące jest tylko to, że nie widać na horyzoncie ochłodzenia, jakie często następowało po fali ocieplenia. No coż. Może w tym roku go nie będzie. W końcu klimat się zmienia, globalne ocieplenie, lody topnieją, za kilka (dziesiąt) lat ma być u nas jak nad Morzem Śródziemnym… Więc może faktycznie trudno oczekiwać zimy w kwietniu…

Tak. Myślę, że teraz już czas zmienić.

Ja osobiście zmienię na spokojnie w przyszłym tygodniu, po Świętach dopiero.

Korzystając z okazji, życzę Ci szerokiej drogi, zakrętów jak lubisz, a przede wszystkim szczęśliwych powrotów gdziekolwiek pojedziesz. Do zobaczenia na trasie!

Pozdrawiam. Tomek 🙂

The ari predates the influential 2000 national reading panel report, but its foundational elements are http://essaydragon.com essay writer similar