Opony letnie – czy już zmienić? – 2008r.

Wiosna za oknem rozkwita już prawie na całego. Wszędzie bazie i kwiaty na straganach. W weekend mogliśmy na słoneczku spacerować bez kurtek zimowych. Motocyklistów też coraz więcej.Chyba czas już wymienić opony zimowe na letnie – przemknęło mi wczoraj przez myśl. Przecież opony zimowe w takich temperaturach zużywają się bardzo szybko – nie raz słyszeliśmy wypowiedzi ekspertów. No właśnie.

Może zacznę od sprawdzenia prognoz pogody i temperatur w ciągu dnia. Ja tradycyjnie patrzę na prognozę na portalu IMGW. Niestety nie wygląda zbyt optymistycznie. W Święta może nawet nie przekraczać 5 stopni w dzień. No to odpowiedź na pytanie mamy już gotową. Lepiej jeszcze ze zmianą poczekać.

Natomiast otwarte pozostaje pytanie po czym poznać, że już jest dobry moment. Czy gdyby prognoza pokazywała na cały marzec pogodę taką jak dziś czy wczoraj czyli ponad 10 stopni w ciągu dnia ? Jeśliby tak było, to myślę, że można wtedy rozważyć zmianę opon, ale też nie bez “ale”. Problem jest taki, że temperatura taka utrzymuje się bardzo krótko w ciągu dnia. W nocy bardzo spada. Na tej samej prognozie widać, że spada aż do 2 stopni o godzinie 7 rano. Akurat wtedy kiedy jedziemy do pracy. W związku z tym jeśli auto używamy tylko do jazdy w ciągu dnia w najcieplejszym momencie, to można zmienić. Jeśli jednak jeździmy i rano i wieczorem (nie mówiąc o nocy), to namawiam, żeby czekać dopóki temperatury w tym czasie nie przestaną spadać poniżej 7 stopni.

Czy pomogłem ? Ja w każdym razie jeszcze czekam :-). A Wy ?

PS. Natomiast na pewno warto kupić opony już dziś, jeśli nie masz czekających w garażu. Teraz jest większy wybór i sklepy nie przeżywają jeszcze oblężenia.

Pozdrawiam. Tomek.

Congress ordered help writing essays for college the study in 2004 and federal education officials commissioned it a year later