Kiedy zmianić na opony zimowe? – 2008r.

Kiedy zmienić opony na zimowę ? Zadajemy sobie to pytanie co roku. Myślę, że teraz jest dobry moment. Dlaczego ? Bo NetCar zmienił wystrój sklepu na zimowy 😉 Wybacz ten mały żart. Zaraz wyjaśnię dlaczego teraz a nie np. za tydzień.Teoria jest taka, że z jednej strony opony letnie zaczynają tracić swoje właściwości w niskich temperaturach, a z drugiej strony przy zbyt wysokich temperaturach opony zimowe szybko się zużywają. Dlatego nie ma sensu zmieniać opon już we wrześniu, ale zbyt późna zmiana zwiększa ryzyko poślizgu.

W październiku zaczynam obserwować prognozy pogody. Zawsze w Polsce jest tzw. złota polska jesień kiedy to temperatury są wysokie, świeci ładne słoneczko, a drogi są jeszcze suche. Zmiana wcześniej byłaby zbyt wczesna, dlatego pierwszym znakiem jest właśnie ciepły okres w październiku.

Teraz patrząc na prognozy pogody ustalam orientacyjny termin kiedy pogoda się załamie i przyjdzie prawdziwa jesień. Korzystam z serwisu www.pogodynka.pl prowadzonego przez instytut meteorologii i gospodarki wodnej IMGW. Tak to ten sam, który się podpisywał pod prognozą pogody w TVP1 w dawnych czasach. Jednak ich prognozy zazwyczaj mi się sprawdzają, więc często z nich korzystam.

Co widać dziś na prognozie? Widać, że pod koniec najbliższego tygodnia zacznie się ochładzać, tzn. maksymalne temperatury spadną poniżej 10 stopni. Żeby uniknąć tłoku w serwisach, proponuję, żebyś zmienił/a opony na początku tygodnia. Pamiętaj, że jak w TVN ogłoszą opady śniegu, to wszyscy zaczną zmieniać opony 😉

Ja zmieniłem w piątek. Zawsze staram się zmienić troszkę wcześniej. Wprawdzie zużyją się więcej, ale i tak jak po 4latach  wyrzucam opony, to bieżnik jest całkiem głęboki, więc nie będę żałował.

Pozdrawiam. Tomek.

Операция безболезненна для малышей, а рана заживает быстро, https://www.skyortho.com.ua так как у грудничков язык не участвует в процессе разговора, а значит нагрузка на него намного меньше, чем во взрослом возрасте